Lidé

Kofola boduje

18.06. 2020

Získali jsme Randstad Award, ocenění pro nejatraktivnější zaměstnavatele!

Kofola boduje

Ocenění Randstad Award pro nejatraktivnější zaměstnavatele je udělováno na základě výsledků z největšího celosvětového průzkumu zaměstnaneckých preferencí Randstad Employer Brand Research, který probíhá již 20 let. Průzkum zkoumá atraktivitu největších zaměstnavatelů v jednotlivých zemích a také aspekty, dle kterých se uchazeči rozhodují při výběru zaměstnavatele. V České republice proběhl průzkum již, do hlasování se zapojilo přes 4 700 respondentů, kteří hodnotili atraktivitu 150 největších zaměstnavatelů z privátního sektoru. 

Kromě samotné atraktivity respondenti hodnotí i další atributy, např. pověst zaměstnavatele, finanční zdraví, používání moderních technologií, jistotu zaměstnání, možnosti kariérního posunu, mzdu a benefity, atmosféru na pracovišti či zajímavost náplně práce. Kofola se pohybovala v prvních dvou českých ročnících soutěže na 10. a 9. místě TOP 10, od loňska vítězí v oborové kategorii FMCG. Letos nás hodnocení veřejnosti vyneslo na stupně vítězů, vedle firem Škoda Auto a Microsoft.

„Dobrá pověst Kofoly je obrazem lidí, kteří ji tvoří, toho, co dělají, jak a proč to dělají. A za to patří všem Kofolákům velký dík! Posiluje nás početná komunita ambasadorů nejen z našich vlastních řad, ale i ze strany obchodních partnerů, spotřebitelů a našich sousedů v jednotlivých regionech,” komentuje ocenění Hanka Caltová, personální ředitelka Kofoly ČeskoSlovensko, a dodává: „Patřit mezi TOP 10 v Randstad Award v České republice je pro nás velká čest a letošní třetí příčka také velkou motivací i závazkem na další cestě.”

Kompletní žebříček TOP 10 Randstad Awards v České republice:
1.      ŠKODA AUTO
2.      Microsoft
3.      Kofola
4.      IBM
5.      LEGO Production
6.      Seznam.cz
7.      Siemens
8.      Avast 
9.      ČEZ
10.   Nestlé Česko

Vedle absolutních vítězů získávají ocenění Randstad Award také nejatraktivnější zaměstnavatelé v jednotlivých oborech:

Vítěz z oboru IT a telekomunikace: Microsoft
Vítěz z oboru farmacie a přírodní vědy: Pfizer
Vítěz z oboru obchodní služby: SAP Services
Vítěz z oboru automotive: ŠKODA AUTO
Vítěz z oboru výroba: LEGO Production
Vítěz z oboru bankovnictví a pojišťovnictví: Air Bank
Vítěz z oboru FMCG: Kofola
Vítěz z oboru logistika a doprava: ČSA/Travel Service (dnes Smartwings)
Vítěz z oboru energetická řešení, stavebnictví a facilities: ČEZ
Vítěz z oboru retail: IKEA

O průzkumu Randstad Employer Brand Research:

Nezávislý průzkum zpracovává pro Randstad společnost TNS Kantar na základě vlastní vyvinuté metodiky. Je založený na vnímání obecné populace v dané zemi. Průzkum zkoumá úroveň atraktivnosti zaměstnavatele u 150 největších zaměstnavatelů z privátního sektoru v zemi, které zná alespoň 10 % populace. Letošní ročník je 20. v řadě a zahrnuje 6 162 firem a více než 200 000 respondentů ve 33 zemích. V České republice se průzkum uskutečnil potřetí a to na vzorku 4 724 respondentů. Reprezentativní vzorek respondentů zahrnuje zaměstnané (64 %) a nezaměstnané (4 %) osoby, studenty (11 %), OSVČ/podnikatele (6 %), ženy/muži v domácnosti (7 %) ve věku 18 až 65 let, přičemž věková skupina 25 – 44 let je navýšena oproti ostatním skupinám. Dotazování prostřednictvím online dotazníku proběhlo mezi 18. prosincem 2019 – 23. lednem 2020.