Zážitky

Kofola startuje další léto s KOFOKINY. Filmy bude promítat na v kempech, hospodách i na netradičních místech

29.06. 2021

Příjemné večery v letním kině si díky Kofole užijí návštěvníci kempů, barů i restaurací po celém Česku a také na Slovensku. Kofokina nabídnou v létě více než dvě stě projekcí domácích i zahraničních snímků pod širým nebem. V premiéře diváci uvidí i novou českou komedii Mstitel. Kofokina budou bavit české a slovenské diváky až do září.

Kofola startuje další léto s KOFOKINY. Filmy bude promítat na v kempech, hospodách i na netradičních místech

Vstup na všechna promítání je zdarma a organizátoři očekávají, že během léta by Kofokina mohlo navštívit více než 20 tisíc lidí. „Atmosféra letních kin je neopakovatelná. Proto jsme s nimi loni začali a letos jejich počet dál rozšířili. Navštívíme obce a města napříč celým Českem i Slovenskem. Kofokina nejsou jen zážitek pro diváky, ale aktivně tak podporujeme provozovatele hospod a restaurací čepujících Kofolu, kteří tak získají zajímavý program,“ říká ke konceptu Daniel Chmela, event manažer společnosti Kofola ČeskoSlovensko.

Kofokina zamíří všude tam, kde si lidé užívají svůj volný čas - do oblíbených hospod, kempů a rekreačních areálů. Provozovatelé poskytnou prostory a Kofola zajistí veškerý servis okolo promítání. Doveze film, techniku i lidi potřebné na obsluhu. Letos Kofokina navštíví i nová místa, která dosud letní kina nehostila. Atraktivní “kinosály na čerstvém vzduchu” vyrostou na neotřelých místech, jako například v romantických kulisách pražského Petřína, v Divoké Šárce v Praze, na beskydských Pustevnách, kempu u nádrže Seč ve východních Čechách nebo prostorách kláštera v Rajhradě a řadě dalších. Aktuální seznam všech Kofokin včetně programu najdete na kofola.cz/protebe! Další lokality stále přibývají.

Filmové hity i nová komedie plná hvězd

Program Kofokin nabídne více než stovku snímků české i zahraniční produkce. Jejich přehled lze najít na https://www.kofola.cz/protebe/kofokina/. Do bohaté kulturní mozaiky Kofola přidává také premiéru filmu Mstitel, nespoutané umělecké komedie o bohémovi s ryze českým jménem Antonín Dvořák. Komedie vznikla na základě scénáře, jenž dostal do kolen ty nejlepší herce z české a slovenské scény, kteří kývli na to, aby se stali součástí tragikomického a kouzelného příběhu. Premiéra je 1. července.

Ve snímku režisérky Lucia Klein Svobodové hraje Jaroslav Dušek, Hana Vagnerová, Petr Čtvrtníček, Pavla Tomicová, Milan Šteindler, Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Roman Luknár, Miroslav Táborský a další.

Kofola podporuje československou kulturu

Originální ráz bude mít i doprovodný program promítání. „Kofola se o podporu kultury zasazuje dlouhodobě. I proto jsme oslovili herce z ostravského Divadla Mír, aby pro naše promítání ušili skeče na míru,“ doplňuje Nikola Gschwentnerová, brand manager značky Kofola. Výsledkem jsou krátká videa, která diváci uvidí před každým promítáním. Čtveřice herců z Divadla Mír připravila i originální video pozvánku na promítání Kofokin.

Kofola letos podpoří také řadu hudebních akcí a festivalů v ulicích. Jejich aktuální přehled najdete na webu www.kofola.cz/protebe, případně ve slovenské variantě www.kofola.sk/preteba

Pozvánku do Kofokin z Divadla Mír lze přehrát zde.