Pro uchazeče

Jaké jsou aktuální příležitosti v Kofole?

Všechny volné pozice najdeš na www.kofola.cz/kariera. Mrkni tam, třeba hledáme zrovna Tebe.

Co se stane, když pošlu životopis?

Na Tvůj životopis a další zaslané dokumenty se pečlivě podíváme, a pokud máme vhodnou volnou židli, spojíme se s Tebou. Všechny životopisy a další podklady uložíme do naší databáze na 6 měsíců. Pokud se ta správná příležitost objeví v průběhu této doby, aktivně Tě oslovíme. Ty také nezapomeň sledovat náš kariérní web.

Poslal/a jsem Vám životopis a neobdržel/a žádnou reakci. Je to v pořádku?

Patřit do rodiny Kofola je prima, a proto nám každý den chodí spousta žádostí o práci. Pokud Tě nekontaktujeme do 3 týdnů, znamená to, že na konkrétní volnou židli usedne jiný uchazeč. Ty to ale nevzdávej, sleduj web a po půl roce, kdy Ti můžeme aktivně nabídnout další pozice, neváhej svou žádost o práci u nás obnovit. Děkujeme za pochopení!

Jak probíhá výběr?

Patřit do rodiny Kofola je prima, a proto nám každý den chodí spousta žádostí o práci. Pokud Tě nekontaktujeme do 3 týdnů, znamená to, že na konkrétní volnou židli usedne jiný uchazeč. Ty to ale nevzdávej, sleduj web a po půl roce, kdy Ti můžeme aktivně nabídnout další pozice, neváhej svou žádost o práci u nás obnovit. Děkujeme za pochopení!

Když uspěji ve výběru, jaké jsou další kroky?

Dostaneš ústní i písemnou nabídku na pracovní pozici, ve které budou všechny zásadní informace o klíčových činnostech a úkolech, návrh mzdy a dalších podmínek. Máš prostor si nabídku vyjasnit, upřesnit, případně navrhnout změnu.

 

Přijal/a jsem pracovní nabídku, co se bude dít před nástupem do Kofoly?

Spolu s členem týmu HR vyplníš dotazník s nezbytnými daty pro uzavření pracovní smlouvy. Získáš informace o tom, co se bude dít první den v Kofole a bezprostředně potom. Podle potřeby budeš v kontaktu se svým budoucím nadřízeným a členem týmu HR.

Jak bude vypadat můj první den v Kofole?

Pokud budeš pracovat v některém z našich výrobních závodů nebo skladu, pak nastoupíš v místě svého pracoviště. Člen týmu HR s Tebou projde pracovní smlouvu a případně další dokumenty k podpisu. Vyfotíme Tě do kofolího „rámečku“, který si každý Kofolák může vybrat. Fotku s rámečkem pak přeneseme na Tvou identifikační kartu, kde budeš mít i nejdůležitější kontakty v Kofole. Absolvuješ lékařskou prohlídku (pokud ještě nemáš), nezbytná krátká školení a půjdeš na prohlídku svého pracoviště, kde se setkáš se svým nadřízeným a kolegy. Vezmeme Tě i na oběd, to je jasné. Na cestu Ti dáme všechny nezbytné informace pro nováčky.

V případě, že jsi získal/a novou židli na jiném pracovišti, než je výroba a sklad, přijedeš na svůj první den do našeho výrobního závodu do Krnova, samotného srdce Kofoly. Průběh prvního dne je rozšířen o školení řidičů referentských vozidel, a pokud máš ke své práci přidělené služební auto, svěří Ti ho do rukou náš fleeťák.

Jestli nastupuješ do obchodního týmu, strávíš v Krnově celý týden. Bude se Ti věnovat trenérský tým a vybaví Tě potřebnými základními informacemi a znalostmi pro vstup do Tvého regionu a týmu. Svoje obchoďácké auto si převezmeš na konci týdne, a hurá do terénu.

Jaké zaměstnanecké výhody Kofola nabízí?

To se v průběhu času a podle místa práce mění. Stálicemi zůstávají stravenky nebo strava na pracovišti, pokud jsi v terénu, náleží Ti denní paušál. V Česku máme týdenní dodatkovou dovolenou, cafeterii pro individuální volbu benefitů, na Slovensku příspěvek na tuzemskou dovolenou a poukazy do lázní. Občas jedeme na výlet, i s rodinnými příslušníky. Všichni zaměstnanci mají zajištěný bohatý pitný režim z našeho portfolia. Odměňujeme při příležitosti pracovních a osobních výročí, při významných životních událostech, při odchodu do penze. Máš příležitost zapojit se zejména do sportovních akcí spojených s produktovými kampaněmi, partnerských festivalů, ale třeba i sběru bylin a průběžně soutěžit o kofolácké ceny. V UGO získáš slevu 20 %, pochutnáš si. Pobavíš se s kolegy na novoročním vykročení v lednu, můžeš přivést děti na rodinný den v červnu a mikulášskou nadílku v prosinci. Na Vánoce dostaneš milé dárky. Pro celou rodinu můžeš získat výhodné mobilní tarify od našeho operátora. Obchodní oddělení a marketing se vždy v lednu sjede na interní konferenci s bohatým pracovním i tematickým programem.

Jak bude probíhat moje adaptace?

Se svým manažerem si odsouhlasíte plán adaptace, ke kterému přistupuj aktivně. Můžeš navrhovat úpravy a doplnění, ptát se. Po třech měsících si spolu průběh adaptace vyhodnotíte a nastavíte další úkoly a rozvoj.

Jaké mám příležitosti k osobnímu rozvoji?

Všichni Kofoláci si můžou zlepšovat jazykové znalosti angličtiny nebo jiného potřebného jazyka přímo na pracovišti, ve skupinových a individuálních kurzech. Kromě zákonných školení se můžeš po dohodě se svým manažerem zapojit do firemních rozvojových programů nebo individuálních aktivit. Dalšími příležitostmi jsou odborné přednášky a konference, využít můžeš I naši stále rostoucí knihovnu. Je na Tobě, jakou cestu pro svůj rozvoj zvolíš, HR tým Ti pomůže. Zapojit se můžeš do skupinových projektů a třeba si i zkusit pracovní misi v některé z dalších společností skupiny. Atmosféra v Kofole je rodinná a týmová, spoustu důležitých věcí se naučíš od svých kolegů a manažerů.

Jak se můžu podílet na rozvoji firmy a jejího byznysu?

Výbornou příležitostí jsou skupinové projekty. Minimálně dvakrát do roka máš možnost podat jakýkoli návrh na změnu nebo inovaci v rámci Inovačních dnů. Tam budeš svůj návrh nebo nápad obhajovat před vrcholovým vedením skupiny, a pokud uspěješ, nápad zrealizuješ buď ty, nebo odborný tým. 

Pokud pracuješ ve výrobní nebo skladové části firmy, můžeš podávat návrhy na zlepšení průběžně celý rok nebo se zapojit do technického řešení provozního problému. Odměna Tě nemine.

Jak budu spolupracovat s kolegy z ostatních oddělení?

Skupina Kofola je rozházená nejen po ČeskoSlovensku, ale i po Evropě. Abychom si byli blízko, máme na všech pracovištích prostory a moderní vybavení pro videokonference. Jejich prostřednictvím se občas i vzděláváme nebo organizujeme společné workshopy. Šetříme tak spoustu času i životní prostředí, ale když je třeba, prostě sedneme do auta nebo na vlak a cestujeme mezi jednotlivými lokacemi osobně.

Pokud neuspěji, můžu se u vás znovu ucházet o práci?

To je ta nejlepší cesta k nám, do Kofoly.  Sleduj web, po půl roce obnov svou žádost, udržuj kontakt.

Pro studenty

Jak můžu začít svou kariéru v Kofole?

Pokud máš zájem navázat s námi spolupráci, vyplň nám tento formulář a popiš nám, o jakou spolupráci máš zájem. Nezapomeň přiložit svůj životopis!

Mohu v Kofole absolvovat povinnou praxi?

Každý rok máme v Kofole několik studentů, kterým umožňujeme absolvovat si svou bezplatnou praxi v některé z našich lokalit. Vyplň nám tento formulář, popiš nám, jak by praxe měla probíhat, v jakém období a pošli nám také dohodu o praxi, kterou obvykle mezi zaměstnavateli a studenty tvoje škola uzavírá. Zjistíme, jaké jsou možnosti na naší straně a ozveme se ti.

Spolupracujete se studenty na diplomkách a bakalářkách?

Každý rok máme v Kofole několik studentů, kteří si mohou svou diplomku nebo bakalářku napsat ve spolupráci s námi. Vyplň nám tento formulář, popiš nám, o jaké téma máš zájem a v jakém období. Zjistíme, jaké jsou možnosti na naší straně a ozveme se ti.

Mohl/a bych mít v Kofole brigádu nebo pracovat na zkrácený úvazek?

Všechny aktuální příležitosti pro studenty najdeš v sekci Volné židle.