Značky

10 klenotů přírody jde do soutěže. Stromem roku ale může být jen jeden

26.07. 2023

Hlasování o nejzajímavější strom České republiky právě odstartovalo. Máme radost, že i v letošním ročníku je Ondrášovka generálním partnerem. Ve 22. ročníku ankety Strom roku se letos utká deset finalistů, pro které budou moci lidé hlasovat v termínu 24. července do 8. října. Výběr vítěze nově probíhá výhradně elektronicky, kdy lze z jedné e-mailové adresy hlasovat pro jeden strom. Své favority mohou lidé vybírat na www.stromroku.cz. Populární anketu pořádá Nadace Partnerství, generálním partnerem je minerální voda Ondrášovka.

10 klenotů přírody jde do soutěže. Stromem roku ale může být jen jeden

„Hlasování začíná v pondělí 24. července v 8 hodin ráno a končí 8. října o půlnoci. Pro letošní ročník jsme připravili hned tři novinky: vyškrtli jsme zpoplatněné hlasování, abychom anketu otevřeli skutečně všem lidem, kteří chtějí podpořit české přírodní klenoty. Nyní komukoliv stačí jen potvrdit svůj hlas v e-mailu. Počet finalistů jsme snížili na deset, abychom byli schopni nabídnout komunitám okolo stromů maximum pozornosti, kterou si jejich soutěžící zaslouží. A v neposlední řadě jsme přidali nový koncept takzvaného superfinále, kdy v posledním týdnu hlasování zůstane v souboji o titul již jen polovina stromů: tedy pět,“ shrnuje koordinátorka ankety Kateřina Bolečková z Nadace Partnerství.

„Jako dlouholetý a hrdý partner ankety Strom roku máme radost, že i letošní finalisté ankety Stromu roku mají za sebou opravdu inspirativní příběhy. Chceme, aby se s nimi mohlo seznámit co nejvíce lidí, a proto jsme se rozhodli natočit, stejně jako loni, sérii pořadů o jednotlivých stromech. Moderátorem těchto pořadů bude náš oblíbený Vladimír Kořen. První díl bude zveřejněn na našem Youtube kanále Ondrášovky už 24. července. A můžu prozradit, že naším horkým favoritem na vítězství je Nepomyšlovská lípa, která si zahrála i v našem televizním spotu Ondrášovky. Držíme finalistům palce a těšíme se na vaše hlasy!“ dodává Kateřina Ceralová, senior brand managerka Ondrášovky.

Svého favorita můžete vybrat na webové stránce www.stromroku.cz. Můžete podpořit právě třeba naši filmovou celebritu, Nepomyšlovskou lípu. Anebo vyberte jakýkoli strom z finální desítky, který vás osloví svým příběhem. Každý hlas se počítá!

Kdo získá titul Strom roku 2023, odborné ošetření a postup do evropského kola soutěže odhalí Nadace Partnerství 24. října, již tradičně na brněnské Hvězdárně a planetáriu.