EKOfola

Čistili jsme břehy Rajčianky a zasadili medonosné stromy u našich vrtů

10.05. 2021

To, v jakém prostředí žijeme, se odráží na kvalitě toho, jak žijeme. A protože na přírodě Rajecké doliny nám velmi záleží, připojili jsme se k místním a ve spolupráci s Poľnohospodárskym družstvom Ackerland Rajec jsme vyčistili oba břehy řeky Rajčianky a její přítoky. Naplnili jsme více než dvě desítky 120litrových pytlů a uklidili koryto a břehy od mostu Trstená až po Fačkov.

Čistili jsme břehy Rajčianky a zasadili medonosné stromy u našich vrtů

Kromě toho jsme zasadili lipovou alej nedaleko našich vrtů.  36 medonosných líp tak stráží zdroj pramenité vody Rajec a vytváří ideální prostředí pro včely, které u vrtů již několik let chováme.

„Počasie nám prialo, atmosféra bola úžasná a pocit z dobre vykonanej práce nezameniteľný,“ svěřila se Katka Künstler, hlavní organizátorka, která má letos na kontě už několikátou výsadbu. Pro LEROS, který taktéž spadá do Skupiny Kofola, vysadila v Rajecké dolině 1000 sazenic černého bezu a 3200 sazenic šípků. Stejně tak jako další naše bylinky ze 14hektarového pole v Rajecké dolině, budou i šípek a bez dalšími plodinami, které se využívají pro výrobu ochucené vody Rajec nebo v bylinkových čajích LEROS.