Značky

Dopřejte si ledově bylinkové osvěžení

13.07. 2020

LEROS, tradiční výrobce bylinných čajů a směsí z léčivých rostlin, přichází na trh s novinkou. Osvěžujícím bylinkovým ledovým čajem (cold brew). Vyzkoušejte ho během léta i vy!

Dopřejte si ledově bylinkové osvěžení

 

Zvláště v horkých letních dnech je Cold Brew od Lerosu skvělou cestou, jak uhasit žízeň, pročistit se bylinkami a vychutnat si všemi smysly svou chvilku harmonického odpočinku. Tradiční výrobce bylinných směsí s více než 60letou historií na našem trhu, uvádí na trh dva různé typy Cold Brew čajových sáčků, které se zalévají studenou vodou. Obsahují pouze bylinky, jejichž kombinaci a recepturu tvořil spolu s odborníky z Lerosu fytoterapeut PharmDr. Jan Martin, Ph.D.

„Vedle úžasné přírodní chuti má Cold Brew i funkční složení. Levandule a meduňka přispívají k normálnímu trávení, navození pohody a dobré nálady. Máta a keř bucco zas pomáhají ke zdraví močových cest a podporují činnost žlučníku a střevního traktu. Obě kombinace vás pak uchvátí svými netradičními barvami, kterou nápojům dodávají květy slézu a ibišku,“ vysvětluje fytoterapeut Jan Martin.

Cold Brew od LEROSu je nenáročnou cestou, jak získat osvěžující bylinný nápoj do horkých dní. Má přírodní bylinnou chuť i barvu, neobsahuje kofein ani aromata. A při jeho servírování se dají dělat doslova divy. Kapka mléka změní blankytně modrý nápoj v bílo modrý kouř a dodá nápoji další zajímavou chuťovou složku. Citrónová šťáva přidá nápoji nakyslou složku a pomalu změní barvu nápoje. Novinky na trhu jsou tak nejen balzámem pro duši i tělo, ale i pastvou po oči. K dostání na eshopu www.leros.cz/eshop.

MODRÝ COLD BREW LEVANDULE & MEDUŇKA
Bylinná směs s levandulí a meduňkou pro přípravu cold brew, osvěžujícího ledového nápoje, který vás uchvátí svou netradiční barvou, a navíc přispěje k navození pohody a dobré nálady. Levandule se pro svou jedinečnou vůni a chuť používá například v provensálské kuchyni a podobně jako meduňka zklidňuje mysl a má příznivý vliv na nervovou soustavu. Květy slézu pak dodávají nápoji jedinečnou, přírodní modrou barvu.

CHUŤ A VŮNĚ
V chuti a vůni dominuje levandule, meduňka zase dodává nápoji citronový podtón. Při kratším luhování vynikne aroma levandule, při delším ho doplňuje bylinková chuť meduňky. Nápoj výborně chutná i oslazený nebo s mlékem. S přirozeně modrým levandulovým cold brew můžete dělat hotová kouzla! Přimíchejte pár kapek citronu a modrý nápoj pomalu změní barvu na červenou. Přilijte mléko a nápoj se změní v bouřící bílo-modré moře, aby se utišil jako zajímavě kouřově modrý.

ČERVENÝ COLD BREW BUCCO & MÁTA                                                        
Bylinná směs s bucco a mátou k přípravě cold brew, osvěžujícího ledového nápoje. Keř bucco, z něhož původní obyvatelé jihozápadní Afriky Khoikhoiové vyvinuli alkoholický nápoj známý jako buchu brandy, dává nápoji jedinečnou růžovofialovou barvu a originální chuť. Máta podtrhuje jeho osvěžující účinky a dodává mu závan kubánského mojita.

CHUŤ A VŮNĚ
V chuti i vůni dominuje list bucco, který může připomínat jalovec či černý rybíz. Při kratším luhování vynikne lehká svěží chuť bucco, při delším je obohacena o mátové tóny. Přidáním citronové šťávy se původní fialová barva pomalu ve hře odstínů mění na světle růžovou. Nápoj výborně chutná i oslazený cukrem či medem.