Značky

Kofola podpoří kampaň Suchej únor. Přináší 5 tipů, jak se připravit na měsíc bez alkoholu

27.01. 2021

Letošní 9. ročník osvětové kampaně Suchej únor, která pomáhá změnit stereotypy v nadměrné konzumaci alkoholu, získal důležitého spojence – partnerem kampaně se letos stala značka Kofola, která prvním stovkám šťastlivců, kteří se zaváží k měsíci bez alkoholu na e-mailu [email protected], zajistí zábavu.

Kofola podpoří kampaň Suchej únor. Přináší 5 tipů, jak se připravit na měsíc bez alkoholu

Cílem akce Suchej únor je upozornit na to, že v České republice je podle odborných garantů kampaně až milion lidí, kteří nemají svoje pití pod kontrolou. Účastníci se zavazují, že vydrží celý měsíc bez alkoholu.

Kofola se rozhodla do aktivity zapojit právě proto, že ve své filozofii zdůrazňuje plnohodnotné trávení volného času a radost z toho plynoucí.

“Je škoda, že se pití alkoholu stalo tak závažným společenským problémem, na který je potřeba aktivně upozorňovat, a že si lidé musejí dávat závazek vydržet měsíc na suchu, aby svůj vztah k alkoholu prověřili,” uvádí Jannis Samaras, náčelník Kofoly. “Z mého pohledu je v životě důležitá rovnováha a jsem rád, že podporou kampaně Suchej únor můžeme přispět k tomu, aby lidé zas našli rovnováhu v přístupu k alkoholu a nevnímali ho jako konzumní záležitost, ale spíše jako příležitostný či sváteční zážitek.” 

Kofola podpoří osvětový projekt nejen ve svých marketingových a online kanálech, ale i komunikací přímo v trhu – a to jak v Česku, tak na Slovensku. Připraveny jsou POS materiály pro moderní i tradiční trh, outdoorová a online kampaň, jejímž cílem je dát lidem návod na smysluplné trávení volného času a podpořit nové účastníky k zapojení. Pro všechny, kteří stvrdí svůj závazek v únoru nepít alkohol registrací na e-mailu [email protected], přichystala Kofola originální karetní hru.

Jak se připravit na Suchej únor?

 1. Najděte si parťáka
  Mít kamaráda, který vždycky ochotně přispěchá na pomoc, se hodí kdykoli. Během Suchýho února obzvlášť. Pokud se rozhodnete vydržet měsíc bez alkoholu, je ideální mít parťáka, který do toho půjde s vámi. Můžete se vzájemně podporovat, trávit společně čas a volat si v krizových chvílích. Domluvte se, že když na vás přijde chuť na pivo nebo jiný alkohol, zavolejte kamarádovi, bavte se o jiných věcech a uvidíte, že za chvíli touha po skleničce pomine.
 2. Sranda je i bez alkoholu
  Když vynecháte alkohol, neznamená to přece, že se nemůžete bavit. Vídat se s kamarády, dát si dobré jídlo nebo si užít klidný večer s partnerem jde i bez popíjení. Nebuďte dopředu otrávení, že si bez pití nic neužijete. S čistou hlavou budete stejně dobrý společník jako předtím. A historky vašich kamarádů nebudou o nic míň legrační. Navíc si je budete pamatovat i druhý den.
 3. Počítejte s pokušením
  Dopředu počítejte, že nastanou chvíle, kdy vás bude lákat si dát skleničku. Může to být nečekaná oslava s kolegy nebo objev zapomenuté lahve ve špajzu. Když budete na tyto situace připravení, snadněji odoláte. Řekněte známým i rodině, že teď měsíc nepijete a připijete si s nimi raději nealkem. Odneste z domu nastřádané lahve alkoholu a nové nekupujte. Pokud jste zvyklí si dát pivo nebo víno po příchodu domů, vyměňte je raději za Kofolu, která vás osvěží stejně, ale na rozdíl od alkoholu po ní nebudete otupělí.
 4. Těšte se na zážitky
  Bez propařených večerů a kocovinových rán vám zbude spousta času na věci, ke kterým se jindy nedostanete.  Naplánujte si výlety a návštěvy, které jste chtěli už dávno podniknout. Bez alkoholu budete i méně unavení, proto energii využijte třeba na sport nebo učení se novým věcem.
 5. Dopřejte si odměnu
  Předem si řekněte, jak se odměníte, pokud měsíc bez alkoholu zvládnete. Samozřejmě by to neměla být kalba do němoty, ale spíš dárek, který pořídíte sami sobě. Může to být třeba sportovní vybavení, lístky na koncert nebo šperk. Prostě něco, co si tak často nedopřejete a udělá vám to radost. Můžete si to pořídit z peněz, které jste ten měsíc neutratili za alkohol.

Více informací a tipů, jak zvládnout Suchej únor, najdete na suchejunor.cz.