Značky

Kofola připravila pro české turisty a na podporu gastronomie limitovanou edici Výročních turistických známek

24.07. 2020

Populární dřevěný suvenýr, který vznikl ve spolupráci se společností Turistické známky, bude k dostání ve vybraných gastro provozovnách na výletních trasách, a to za symbolických 10 Kč. Kofola tak chce podpořit nejen lokální turismus, ale i stále ochromenou gastronomii.

 Kofola připravila pro české turisty a na podporu gastronomie limitovanou edici Výročních turistických známek

Začátek turistické sezóny byl značně ovlivněn jarní epidemií, lidé namísto cesty do zahraničí zvolili prázdniny po Čechách. „Rozhodli jsme se proto přijít s další aktivitou na podporu české ekonomiky, která lidem zpříjemní pobyt „doma“,“ říká Juraj Michajlov, ředitel Trade Marketingu společnosti Kofola ČeskoSlovensko. „Ve spolupráci s Turistickými známkami jsme přichystali více než 70 tisíc Výročních turistických známek, které budou postupně k dostání zhruba na 600 místech v Česku,“ doplňuje.

Pro získání sběratelsky cenné Výroční turistické známky stačí koupě dvou čepovaných Kofol a symbolická desetikoruna. Součástí projektu je i soutěž o atraktivní ceny. Každá Výroční turistická známka obsahuje unikátní herní QR kód. Po jeho načtení pomocí chytrého telefonu se můžete zaregistrovat do soutěže. Noví majitelé tak kromě sběratelsky cenného suvenýru mohou přijít k výhře v podobě elektrokola nebo například horského kola.

Turistická známka je dalším z kroků Kofoly na podporu gastronomie v rámci kampaně s názvem Už to tady zase voní po bylinkách.

„Velmi rádi jsme se k této kampani připojili,“ uvádí jednatel společnosti Turistické známky, David Holub. „Turistická sezóna byla vinou opatření souvisejících s COVID19 silně narušena a my se snažili co nejdříve rozjet všechna Turistická známková místa. Češi jsou nadšení turisté a Kofolu vnímají velmi pozitivně jako český fenomén, spojený s prázdninami a s výlety... A když se k tomu přidal fakt, že známka může pomoci i našim partnerům - tedy horským chatám a výletním restauracím, nebylo o čem přemýšlet,“ uzavírá David Holub.

Seznam zapojených restaurací, horských chat a dalších provozoven, kde je Výroční turistická známka Kofola dostupná, najdete na www.kdevonikofola.cz/znamka