Značky

LEROS rozšiřuje své portfolio o přírodní bylinkovou kosmetiku

08.03. 2023

Tradiční česká značka LEROS, která již více než šedesát let zpracovává bylinky do čajů a bylinných směsí, představuje osvěžující řadu přírodní tělové kosmetiky „Bazalka & Verbena“. Celá kolekce má osvěžující citrusovou, jemně kořeněnou vůní bazalky, verbeny a citronové trávy, která osvěží tělo i mysl. Řada obsahuje unikátní sprchovou pastu, suchý tělový olej, vyživující tělový krém, ručně vyráběné mýdlo nebo bytovou vůni.

LEROS rozšiřuje své portfolio o přírodní bylinkovou kosmetiku

Bylinková přírodní kosmetika

Nová česká přírodní kosmetika LEROS staví na desetiletích zkušeností práce s bylinami. Přírodní složky pro výrobu kosmetiky šetrně zpracovává přirozenými postupy tak, aby si zachovaly maximum účinných látek. Bylinky v ní využívá jako aktivní látky ve formě macerátů, extraktů a esenciálních olejů. Staví na vlastních recepturách, ve kterých se tradiční postupy kombinují s netradičními ingrediencemi a zajímavými texturami. Každý produkt je parfemovaný originální přírodní vonnou kompozicí. Vonné esence jsou pečlivě vybírány tak, aby nejen příjemně voněly, ale také aby co nejvíce podpořily funkci daného výrobku.

„Jako odborníci na bylinky se snažíme jejich jedinečné vlastnosti promítat i do výrobků, které z nich připravujeme. Přírodní kosmetiku LEROS vyrábíme ručně v malých dávkách, abychom v co největší míře zachovali jejich čerstvost a účinnost. Nehoníme se za okamžitým výsledkem za každou cenu, jde nám o kvalitu, přírodnost a dlouhodobý účinek,“ říká Tereza Hrbek Vebrová, která stojí za vstupem nové LEROS kosmetiky na český trh. 

„Bazalka & Verbena“ pro osvěžení těla i mysli

Nová řada tělové kosmetiky LEROS s bazalkou a verbenou je vyvinutá pro nadcházející jarní dny tak, aby probudila a osvěžila tělo a mysl po zimním spánku. Produkty obsahují lehčí oleje a textury, které zanechají pokožku svěží a hydratovanou. „Macerát z bazalky přispívá k její regeneraci a blahodárný účinek jemného meruňkového oleje jí dodá potřebnou hydrataci, vláčnost a výživu. Celá řada je propojena osvěžující citrusovou, jemně kořeněnou vůní bazalky, verbeny a citronové trávy. Výrobky jsou opatřeny certifikátem přírodní kosmetiky CPK nebo CPK BIO,“ vysvětluje Aneta Franková, vývojářka kosmetiky LEROS.

Unikátním výrobkem je sprchová pasta s aktivní látkou z čekanky a přírodním glycerinem. „Tyto pečlivě vybrané přírodní složky vytvoří bohatou pěnu a zanechají sametově hebkou pokožku. Pastu můžete využít také jako pěnu na holení,“ dodává Franková. Další novinkou je suchý tělový olej, který se okamžitě vstřebá do pokožky a zanechá ji hydratovanou bez mastného filmu. Olej je multifunkční, můžete ho vetřít také do konečků vlasů, do nehtů pro jejich vyživení nebo použít na masáže. Nová řada dále obsahuje pečující ručně vyráběné olejové mýdlo, vyživující tělový krém a interiérový parfém z esenciálních olejů.

Tradice od roku 1954

LEROS před více než 60 lety vznikl pod názvem Léčivé rostliny Zbraslav a postupně se stal firmou, která je synonymem českého bylinkářského umění. Svědomitě a šetrně zpracovává byliny primárně do voňavých čajů. „Ročně takto zpracujeme více než 300 tun bylinek, které nakupujeme od prověřených dodavatelů a od malých domácích pěstitelů prostřednictvím vlastních výkupen,“ vysvětluje Tereza Hrbek Vebrová. LEROS čaje mají jako jedny z mála na trhu tu nejvyšší farmaceutickou kvalitu, jsou opatřeny registrací ze státního úřadu pro kontrolu léčiv. „Všechny výrobky stavíme na vlastních recepturách, na kterých spolupracujeme s Dr. Janem Martinem, Ph.D.,“ dodává Tereza Hrbek Vebrová.

LEROS je nejprodávanější značkou léčivých a dětských čajů v České republice, na Slovensku má druhé místo. V současné době má v portfoliu více jak 250 výrobků, nejen čajů, ale také sirupů, šťáv nebo medu. Všechny produkty zakoupíte na www.leros.cz.