Byznys

Skupina Kofola kupuje 100% podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

11.12. 2019

Skupina Kofola dnes podepsala rámcovou smlouvu o koupi 100% podílu ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončení transakce je očekáváno v první polovině příštího roku. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

Skupina Kofola kupuje 100% podíl  v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

V letošním roce již došlo k velmi významnému spojení mezi konkurenty na trhu s nealkoholickými nápoji a toto je logický krok, který zúčastněným subjektům této transakce pomůže za současné situace udržet konkurenceschopnost a možnost dalšího rozvoje.

Karlovarskou Korunní i Ondrášovku ovládá společnost Ondrášovka Holding a.s. Obě firmy, které jsou předmětem transakce, v roce 2018 vygenerovaly dohromady roční tržby ve výši 850 mil Kč. Skupina Kofola si touto transakcí chce rozšířit portfolio o tradiční české značky minerálních vod a posílit svou pozici v kategorii balených vod na českém trhu.

Do schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a vypořádání transakce všechny výše jmenované společnosti fungují i nadále jako samostatné jednotky bez společné vazby.

O společnosti Karlovarská Korunní

Společnost Karlovarská Korunní s.r.o. se v současné době řadí mezi nejvýznamnější výrobce minerálních vod v České republice. Od roku 1878 až dodnes si  zachovává svou vysokou kvalitu a patří mezi nejkvalitnější minerální vody v naší republice. Portfolio Karlovarské Korunní zahrnuje zejména přírodní minerální vody, ochucené minerální vody a od roku 2014 také ovocné sirupy. Korunní je mimo jiné ozdobou kulturních a společenských akcí. Dlouhodobě je oficiálním nápojem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který se řadí mezi nejprestižnější kulturní události v České republice. Jako jediná minerální voda je držitelem certifikátu Voda vhodná k vínu, který uděluje Vinařský institut s Asociací someliérů České republiky. Podílí se tak svými aktivitami na propagaci pozvednutí kultury pití vína na evropskou úroveň, kde je běžné prokládat konzumaci vína vodou.

O společnosti Ondrášovka:

Akciová společnost ONDRÁŠOVKA je výrobcem minerální vody Ondrášovka a léčivé minerální vody Šaratica s výrobním závodem v Ondrášově, kde má stáčení pramenu tradici zhruba od roku 1260. Kolem Ondrášova se v průběhu staletí vytvořila lázeňská a distribuční síť, na které od roku 2002 navázala ONDRÁŠOVKA, a.s., držitel certifikací ČSN EN ISO 9001 a FSSC. Ondrášovka je tradiční českou značkou a najdete ji v distribuci všech velkých řetězců v České republice, exportuje se na Slovensko a značka Šaratica i do Číny. ONDRÁŠOVKA je dlouhodobým partnerem Fotbalové Asociace ČR a generálním partnerem Ondrášovka Cupu, oficiálního poháru mládeže ve fotbale. Společnost podporuje řadu sportovních a kulturních aktivit a od roku 2018 je hrdým partnerem České obce sokolské.