Značky

Zdravé a funkční nápoje se těší stále větší oblibě, na trh proto přichází nová obohacená minerální voda

21.03. 2024

Tradiční minerální voda Korunní s téměř 150 letou historií uvádí na trh novinku doplněnou o funkční látky, které zlepšují obranyschopnost organismu, mírní únavu nebo podporují soustředění a mentální výkon. Dostupná bude ve třech variantách.

Zdravé a funkční nápoje se těší stále větší oblibě, na trh proto přichází nová obohacená minerální voda

(Foto: agentura Heels Make Deals)

„Zdravé a funkční nápoje patří mezi nejrychleji rostoucí kategorie nealkoholických nápojů, a to jak v Česku, tak i na Slovensku. Stále více se zajímáme o své zdraví a hledáme alternativy, jak co nejpřirozenější cestou obohatit náš organismus o důležité vitamíny a minerály. Proto jsme chtěli našim zákazníkům nabídnout vhodnou funkční vodu i v našem portfoliu,“ vysvětluje Martina Rettová, manažerka značky Korunní, která spadá do nabídky rodinné nápojářské firmy Kofola.

Funkční vody s přidanými vitamíny a minerálními látkami mohou mít celou řadu příznivých efektů na naše zdraví a duševní pohodu. „Látky rozpuštěné ve vodě jsou pro organismus lehce vstřebatelné. V rámci pitného režimu většina zvolí spíše lehce ochucený nápoj, což činí z ochucených funkčních vod ideální produkt pro zpestření pravidelného pitného režimu,“ vysvětluje MUDr. Marie Skalská, sportovní lékařka.

(Foto: agentura Heels Make Deals)

Korunní nabídne funkční minerální vody hned ve třech ochucených variantách. Liší se nejen příchutí, ale také obsahem funkční složky. Každá z nich je tedy vhodná pro odlišnou příležitost:

  • Citrus mix obsahuje kofein pro podporu výkonu a soustředění.
  • Granátové jablko je doplněné o železo, které pomáhá snižovat míru únavy a vyčerpání.
  • Malina a yuzu s vitaminem D3 a zinkem, které podporují imunitní systém. Pro správnou vstřebatelnost vitaminu D je nápoj nutné konzumovat s potravinami obsahující tuk.

Všechny varianty jsou navíc obohaceny o vitamíny skupiny B a dostupné v ideálním třetinkovém formátu na cesty. „Při vypití jedné plechovky zákazník přijme 50 % denní doporučené dávky těchto vitamínů a minerálních látek,“ doplňuje Martina Rettová. Funkční minerální vody od Korunní mají nízký obsah cukru (pouhé 2 g na 100 ml) a neobsahují žádná umělá sladidla, barviva ani konzervanty.

„Díky sníženému obsahu jednoduchých cukrů ve funkčních vodách mohou být racionálním řešením, jak uspokojit chuť a zároveň si nezvyšovat zdravotní rizika. Zároveň například vitamíny B6, B9 příznivě ovlivňují náš nervový systém, a tak mohou přispívat i ke zmírnění stresu a tím i lepší výkonnosti,“ doplňuje Skalská.

Nová funkční minerální voda bude k dostání od března v celé obchodní síti v plechovkách o objemu 0,33 l. Jejich podobu navrhla agentura Heels Make Deals, která stojí i za redesignem celého portfolia značky Korunní. 

Trendu zdravého životního stylu jde společnost Kofola ČeskoSlovensko výrazně naproti. Už před více než 10 lety zavázala postupně snižovat množství cukru ve svých nápojích o 10 %. Na trend snižování obsahu cukru v nápojích zareagovala viditelně v roce 2022, kdy uvedla ochucené Kofoly s -30 % cukru. A začátkem letošního roku představila ochucenou minerální vodu Korunní neslazenou, která je dostupná v 1,5 l formátu ve dvou variantách a je zcela bez přidaného cukru a umělých sladidel. Letošní funkční novinka je tedy další z řady inovací, kterých se tradiční minerální voda Korunní pod křídly společnosti Kofola od roku 2019 dočkala.