×

Když ji miluješ není, co řešit. Láska je od nepaměti nedílnou součástí DNA Kofoly.


Je prorostlá nejen do příběhu samotné značky, ale sehrála i důležitou roli při budování celé firmy, v jejíž misi stojí: Když miluješ přírodu a lidi kolem, není co řešit. Cestu vždycky najdeš.

Kofola by bez lásky nebyla Kofola by bez lásky nebyla Kofola by bez lásky nebyla Kofola by bez lásky nebyla Kofola by bez lásky nebyla

V lokálnosti jsme světoví

Jsme hrdí, že naše podnikání stojí na tradičních značkách, které rozvíjíme tam, kde jsou doma. Uvědomujeme si, jak je důležité podporovat regiony a lokální soudržnost, a proto usilujeme o to být dobrým sousedem i inspirativním zaměstnavatelem.

V lokálnosti jsme světoví V lokálnosti jsme světoví V lokálnosti jsme světoví

Máme jasnou vizi!

Milujeme přírodu. Příroda je pro nás ve všech směrech ten nejlepší učitel. Neplýtváme zdroji a kde to jde, vracíme stejně, jako bereme. Snažíme se myslet cirkulárně a v odpadu vidět zdroj. Stále hledáme nové cesty a usilujeme o to, abychom byli vždy první volbou zákazníka. Na co se soustředíme nejvíce?

 • Samostatní a spokojení lidé
  Naším cílem je flexibilní a jednoduchá organizace, ve které zaměstnanci chápou firemní misi a vizi a souzní s nimi, dokážou se sami rozhodovat a za svá rozhodnutí nesou plnou zodpovědnost. Vytváříme prostředí, ve kterém mohou naplno využít svůj potenciál a díky tomu posouvat firmu vpřed.
 • Zdravé produkty

  Zdravé produkty

  To, co sníme a vypijeme, se přímo odráží na našem zdraví, psychické i fyzické kondici. U nás v Kofole si můžete vybrat z široké nabídky. Od pramenitých a minerálních vod, přes sycené nápoje až po čaje. Jsme dlouhodobě transparentní v tom, kolik naše nápoje obsahují cukru. Dlouhodobě se věnujeme snižování množství cukru v našich nápojích. Věříme, že je možné dosáhnout této redukce přirozeným způsobem, aniž bychom drasticky nahrazovali cukr umělými sladidly. Příkladem jsou naše ochucené Kofoly Méně Více, které obsahují o 30 % méně cukru. Naší snahou je odstraňovat konzervanty z nápojů. V posledních několika letech jsme inovovali naše provozy o technologie, které nám umožnily se konzervantů u některých nápojů zcela zbavit.
 • Udržitelnost

  Udržitelnost

  Tu vnímáme ve svém podnikání jako jedno z rozhodovacích kritérií. Nevytváříme proto jednorázové projekty, ale snažíme se šetrné uvažování propisovat do každého jednotlivého rozhodnutí – od omezení jednorázových mlíček do kávy po ochranu vodních zdrojů. Bez vody by života nebylo a Kofoly už vůbec ne. Tuto blahodárnou tekutinu je třeba opečovávat a hýčkat, aby jí stále bylo dostatek pro všechny. Šetřit musíme ale i další zdroje, a nic by nemělo přijít vniveč! Naše produkty nabízíme v plně recyklovatelných obalech. Kde to jde, preferujeme obaly vratné. A protože naší hlavní filozofií je, že nejlepší obal je žádný obal, rozšiřujeme co nejvíce portfolio našich čepovaných nápojů! Protože prevence odpadu je ještě lepší než recyklace… Jsme si vědomi dopadu, který by naše podnikání mohlo mít na životní prostředí. Dáváme přednost zelené energii, snižujeme množství odpadu na všech úrovních, používáme lokální suroviny. Krůček po krůčku měníme naše počínání tak, abychom jednou mohli být z pohledu našich aktivit uhlíkově neutrální.
 • Podpora lokalit a zemědělství

  Podpora lokalit a zemědělství

  Chceme podporovat lokality, ve kterých působíme. A to nejen finančně, produktově, ale i tak aby jejich krajina byla v budoucnu v ještě lepším stavu. Na Slovensku jsme založili neziskovku Kvapka Rajeckej doliny, ve které s odborníky pracujeme na navržení vodozádržných opatření v krajině, kde máme vodní zdroje. Spolupracujeme ale i s lokálními zemědělci. Za každým naším výrobkem totiž stojí kvalitní suroviny. Chceme znát jejich celou životní cestu, od semínka až po produkt, abychom si byli jistí, že používáme jen to nejlepší. Pustili jsme se do nového dobrodružství v podobě pěstování vlastních bylin, jablek a kávy. Znovuobnovujeme výkupny bylin a usilujeme o biocertifikace území, kde se byliny pěstují.
 • První volba zákazníka

  První volba zákazníka

  Dlouhodobé, pevné a férové vztahy se zákazníkem jsou základem našeho podnikání. Podporujeme lokální partnery a snažíme se naše udržitelné přemýšlení přenášet i do vztahu s nimi.
 • Nové cesty

  Nové cesty

  Cesta je cíl. V Kofole neustále hledáme nová řešení a příležitosti ve stále se měnícím světě. Máme chuť podporovat lokální startupy a posouvat tak stávající byznys model pořád o kus dál.

Věříme v naše lidi

Jsme originální firmou, jejíž energie přitahuje neobyčejné lidi se smyslem pro nevšední nápady. Dohromady skladáme pestrou mozaiku, která je inspirací pro ostatní. Dáváme prostor zaměstnancům, aby mohli používat zdravý selský rozum a dělat to, co považují za správné. Podporujeme tvořivost a máme chuť a odvahu stále hledat nové příležitosti a nápady.

Věříme v naše lidi Věříme v naše lidi Věříme v naše lidi Věříme v naše lidi Věříme v naše lidi Věříme v naše lidi Věříme v naše lidi Věříme v naše lidi