EKOfola

Na sdíleném kole až ke Kofole

17.03. 2020

Díky posledním inovačním dnům vznikla u našeho ostravského sídla nová stanice na bike sharing. Navrhla ji Monika Štolbová a zařadila se tak mezi kofolácké inovátorky, jejichž nápad se podařilo zrealizovat doslova v rekordním čase.

Na sdíleném kole až ke Kofole

„Byla to moje první inovace, příště už budu mazák,“ usmívá se Monika, jedna z duší ostravské recepce. „Potvrdilo se mi, že tahle firma je vůči novým nápadům opravdu otevřená a cení si jich.“

Monika byla jednou z aktivních Kofolaček, která se nebála, vyslovila, promyslela a inovační komisi představila svůj nápad na zlepšovák – zajistit u ostravského sídla možnost zapůjčeni sdílených kol. A že šlo o skvělou myšlenku, dokázala i rychlost její realizace. „Vše proběhlo velmi rychle. Zjistila jsem si předem informace od firmy Nextbike, která kola začala provozovat v centru Ostravy. Dozvěděla jsem se, za jakých podmínek a okolností mohou zavést stanici pro sdílená kola u našeho sídla. Chyběl mi v podstatě jen souhlas,“ vypráví stále pozitivní recepční. Pak už to byla otázka zhruba jednoho týdne.

Sdílená kola fungují od dubna letošního roku po celé Ostravě. Na více než 200 stanicích je k zapůjčení zhruba 600 kol. Půjčení je do 15 minut zdarma, u předplaceného měsíčního tarifu prvních 30 minut zdarma. „O bike sharing je zájem, protože je levný (levnější už je jen samotná chůze), je přátelský k životnímu prostředí, propaguje zdravý životní styl a je jednoduše ovladatelný přes mobilní aplikaci,“ vysvětluje Monika. A navíc, tím, že uděláte něco pro sebe, konáte dobro i pro druhé. Společnost Nextbike totiž spolupracuje s Nadačním Fondem Kapka Naděje, na který přispívá 10 % z každé jízdy (nad rámec prvních 15 minut zdarma). „Ohlasy kolegů byly velice pozitivní, až tak, že jsem to ani nečekala,“ uzavírá Monika.