Za každým krýglem nebo lahvičkou, která sjede z naší linky, stojí energie a úsilí mnoha týmů. Bez koho by tedy Kofola nebyla Kofolou?

Náčelník a jeho družina
Management

Náčelník a jeho družina

Náčelník Jannis Samaras je nejen hlavou firmy, ale i motorem mnoha nápadů, které by bez jeho impulzu zůstaly jen na papíře. Právě on dává největší prostor inovacím a originálním přístupům. Ale nejen na něm firma stojí… Jak opakovaně potvrdil interní průzkum mezi zaměstnanci, v Kofole máme inspirativní vedení, kterému věříme a lídry, kterých si vážíme. Možná i proto se našim zaměstnancům pojí s Kofolou nejčastěji slovo rodina.

Kreativci a komunikátoři
Marketing a PR

Kreativci a komunikátoři

Právě tady se rodí originální příběhy našich nápojů a nápady, které naše značky odlišují od jiných. Naše srdce bijí pro tradiční a lokální značky, které budujeme tak, aby byly na stále složitějším trhu i v budoucnu jedinečné. Kromě kreativity je u našich brand týmů nezbytný analytický a businessový přístup, bez něhož by markeťáci daleko nedošli. 

Míchači a ochutnávači
Vývoj a kvalita

Míchači a ochutnávači

Když už je nápad na světě, oddělení vývoje je tu od toho, aby okřídlené představy zhmotnilo. A že přijít s novinkou je opravdu věda, to potvrzuje i fakt, že na jednu inovaci leckdy v laboratoři mícháme i stovky vzorků příchutí! Za rok tak vznikne přes 3000 vzorků, ve kterých je až 10 000 ingrediencí (od ovoce, koření přes aromata až po extrakty). Naši vývojáři jsou vysoce fundovaní specialisté, kteří jsou zodpovědní i za mnoho administrativních a legislativních kroků. Po boku jim stojí kvalitáři, kteří den co den dohlížejí na to, aby každý produkt, který sjede z linky, byl v perfektní kvalitě. 

Vyjednávači a nákupčí
Nákup

Vyjednávači a nákupčí

Na kvalitě surovin nám záleží v první řadě. Nalezení těch nejlepších zdrojů pro naše nápoje a zajištění veškerých potřeb pro provoz firmy za těch nejlepších podmínek je úkolem oddělení nákupu. Sledování trhu a schopnost vyjednávat hraje v příběhu tohoto oddělení prim.

Linkaři a technici
Výroba

Linkaři a technici

Víte, co je WCM? V našem kapesním slovníčku, který tvořili sami Kofoláci, stojí: Vím, Co Musím. Jde o nástroj, který nám pomáhá neustále zdokonalovat procesy a optimalizovat výrobu. Ano, naše výroba stojí na systému World Class Manufacturing, díky němuž si udržujeme vysoký standard a můžeme zaručit kvalitu našich nápojů. V našich výrobních závodech to žije ve dne v noci, standardem jsou tři směny. A to, že se nám výroba daří, potvrzuje i fakt, že z regionálního moravskoslezského výrobce jsme se rozrostli na firmu působící na pěti evropských trzích.

Reprezentanti
Obchod

Reprezentanti

Jít s kůží na trh, to není jen tak. Ale když vám srdce bije pro naše značky, je to hned snazší! Obchodní týmy nabízejí zákazníkům naše produkty – od tradiční Kofoly, Viney, přes pramenitou vodu Rajec, sirupy Jupí a dětské nápoje Jupík až po čaje LEROS a DILMAH a prémiovou kávu Café Reserva. Jejich velkou oporou je Trade marketing – oddělení, které naše obchodní zástupce pravidelně vyzbrojuje do trhu POS a POP materiály. Výstrče, visačky, stojany nebo různá kreativní vystavení vám pak zpříjemňují nákupy.

Správci kasy
Finance a Controlling

Správci kasy

Udržet na uzdě veškeré finanční toky firmy, zodpovědně plánovat její růst a spolurozhodovat o možnostech investic – ať už do nových nápojů nebo projektů firmy, i to je agendou Kofoláků z Controllingu. Když miluješ tabulky, grafy, řeč čísel a máš smysl pro detail, není co řešit! 

Skladovači, plánovači a distributoři
Logistika

Skladovači, plánovači a distributoři

Mistry v plánování musí být naši Kofoláci ze Supply Chain. Kromě toho, že pečlivě stráží zásoby každého produktu, zajišťují i to, aby kolegové ve skladu měli vždy dodávky správně připraveny a řidiči tak mohli naše nápoje dovézt včas zákazníkům. Díky naší dopravní společnosti Santa Trans se pyšníme tím, že většinu logistických cest pokrýváme vlastní flotilou CNG automobilů, které šetří životní prostředí. 

Ajťáci
IT

Ajťáci

Zkusili jste to vypnout a znovu zapnout? Jestli si myslíte, že opakování téhle věty je pro lidi z týmu IT hlavní náplň práce, tak jste vedle jak ta jedle. V Kofole by se bez technologií dneska nic neobešlo. Vzhledem k rozmístění našich týmů napříč Československem a působení v adriatickém regionu zajišťuje naše IT partička softwarovou i hardwarovou podporu celé Skupině Kofola. Kromě každodenních servisních dotazů zajišťují naši IT specialisté adekvátní vybavení kanceláří a výroby, zabývají se robotickou procesní automatizací a starají se o bezproblémový běh všech našich systémů - od SAPu až po videokonference.

Dobré duše
HR

Dobré duše

Poskytovat každodenní podporu, být vrbou, ale i odborným poradcem. Starat se o dobrou zkušenost zaměstnanců s Kofolou, o jejich rozvoj a naplnění. To vše je posláním našich personalistů, kteří se den co den potýkají s velkou výzvou v rozmanitosti cílových skupin, jejichž potřeby musí umět obsáhnout. HR je pro nás v Kofole synonymem lidských vztahů. A to nejen vztahů lidí k firmě, k práci, k sobě navzájem, ale i k sobě samým i vlastním rodinám.